Date

Sesja zakochanych Daria i Mateusz + Sesja narzeczeńska – poradnik

Z Darią i Mateuszem spotkaliśmy się w najpiękniejszym miejscu naszym zdaniem w Katowicach. NOSPR, Spodek i Muzem Śląskie to miejsca, w których można wykonać niesamowicie różnorodne ujęcia! Ich spojrzenia, szepty, dotyk, objęcia. I nic więcej nam nie było trzeba. Światło i pogoda sprzyjały. Kochani to było niebywałe spotkanie, obyście zawsze tak na siebie patrzyli!

Sesja narzeczeńska – poradnik

Sesje narzeczeńskie zyskują na popularności, najczęściej wykonujemy je jako dodatek przed samym reportażem ślubnym. Cena takiej sesji fotograficznej jest zwykle sporo niższa od sesji ślubnej, a może przynieść Wam bardzo dużo radości i satysfakcji. Okazuje się, że nie jest to widzimisię i parcie na szkło… a sesja ta może przynieść dużo korzyści!

Sesja narzeczeńska – ale po co, w jakim celu, dlaczego?

 • Jak każda sesja, tak i sesja narzeczeńska to niesamowita pamiątka dla Was. Każdy kto docenia fotografię i chętnie wraca po latach do wspomnień, właśnie czyta spersonalizowany pod siebie artykuł! 🙂 Co więcej, prawdopodobnie okres narzeczeństwa to czas, kiedy motyle w brzuchu latają najmocniej, jesteście w tym okresie tylko dla siebie, z pewnością będziecie wspominać ten czas ze wzruszeniem.
 • Te piękne kadry można wykorzystać w praktyczny sposób! Nie masz pomysłu na zaproszenia ślubne, winietki, podziękowania dla rodziców, czy dekoracje sali weselnej? Te zdjęcia sprawdzą się idealnie.
 • Sesja narzeczeńska to idealny moment na poznanie swojego fotografa ślubnego, daj mu takie „small task”, by zdecydować, czy tak naprawdę do siebie pasujecie!
 • Poznacie jak to jest występować przed obiektywem, jak pozować, z czym to się je, ale także pokażecie fotografowi, co Wam się podoba, a czego wolelibyście unikać!

Kiedy wykonać sesję narzeczeńską?

 • Naszym zdaniem sesję narzeczeńską trzeba wykonać na tyle wcześniej, abyśmy zdążyły wyselekcjonować i obrobić fotografie, tak abyście Wy mogli je swobodnie wykorzystać, czy to na zaproszenia, czy to na dekoracje sali ślubnej!
 • Pamiętajcie, że Wasi fotografowie, kiedy wiosna nadchodzi maja pełne ręce roboty. Rezerwacje terminu również trzeba wykonać odpowiednio wcześniej. Sezon ślubny za pasem, weekendy zwykle są oblegane, natomiast w tygodniu jest już zdecydowanie luźniej.

Gdzie wykonać sesję narzeczeńską?

 • Sesje narzeczeńskie są zazwyczaj wykonywane w niedalekiej okolicy o Waszego miejsca zamieszkania.
 • Jeśli macie swój pomysł na wymarzona sesje narzeczeńską – świetnie! Jeśli nie – z chęcią coś Wam podpowiemy! Zdjęcia, które zobaczycie poniżej zostały wykonane w Katowicach w okolicy NOSPR, Spodka oraz Parku Śląskiego. Świetnie na takie zdjęcia sprawdzają się lasy i łąki, zbiorniki wodne takie jak Pogoria w Dąbrowie, czy zamki. A co powiedzielibyście na sesję w stodole, czy starej szklarni? My oczami wyobraźni już widzimy te przepiękne kadry!

Ile trwa sesja narzeczeńska?

 • Zazwyczaj taka sesja trwa około 2 godzin, ale zwykle nie ustalamy sztywno zakresu czasowego, który mamy dla Was. Często takie sesje przeciągają się na jakąś pizzę i piwko po i ten czas diametralnie się przeciąga!

W co się ubrać na sesje narzeczeńską?

 • Ubierzcie się swobodnie, w Wasze ulubione i najlepsze ubrania. Tak byście czuli się najwspanialej. Celujcie w kolorystykę neutralną – beże, biele, czernie, szarości, czy jeans! Unikajcie zbyt pstrokatych ubrań, z czasem, gdy moda przeminie zamiast patrzeć na emocja na zdjęciach, będziecie pukać się w głowę – co ja założyłam?!
 • Zawsze polecamy wziąć kilka stylizacji! Zmieniamy miejsce, stylizację i sesja jest różnorodna, można nawet mieć wrażenie, że została wykonana w inny dzień.
 • Narzeczonej proponujemy dzienny, delikatny makijaż i dzienna fryzurę, na spektakularny make up przyjdzie czas na ślubie!

Jak się przygotować do sesji narzeczeńskiej?

 • Zainspirujcie się na pitereście i podeślijcie nam kadry, które koniecznie musicie mieć w swojej sesji narzeczeńskiej!
 • Wyśpijcie się i przyjdźcie na sesję wypoci.
 • Zjedzcie lekki posiłek, nie idziemy na sesje “na głodniaka” bo nie będziecie miali siły pozować i myśleć o sesji!
 • Efekt ostateczny sesji w dużej mierze jest uzależniony także od Waszego przygotowania – schludna fryzura, koszula wyprasowana i gotowi!

Co zabrać na sesję narzeczeńską?

 • Woda mineralna, może coś drobniutkiego na ząb, lusterko, szminka czy puder i koniecznie grzebień. Pojemna torba to must have! Nie martw się, zostawimy ją w aucie. 🙂 Ahh no i najważniejsze dobry humor i garść zaangażowania, koniecznie!

Sesja zakochanych wasze wspólne magiczne chwile, momenty, do których z pewnością wrócicie jeszcze nie raz.

A Tymczasem zapraszamy na ujęcie naszych zakochanców – Daria i Mateusz.

Więcej
historii